Článek

Úvod >> Články >> DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARMY PARKU SLAVIČÍN

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARMY PARKU SLAVIČÍN

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARMY PARKU SLAVIČÍN

Ve slunečném dni 1. Května 2010 proběhl v areálu Army parku Slavičín den otevřených dveří, který měl za cíl přiblížit veřejnosti svoji činnost.


Ikdyž se jednalo o již druhý ročník, návštěvnost a zájem o Army park Slavičin (dále jen APS) předčil samotné očekávání organizátorů.

 

Návštěvníky již při příchodu do areálu přivítala ozbrojená stráž, která zde měla navodit atmosféru z dob, kdy kasárna užívala ČSLA. Ke zhlédnutí bylo vidět množství vojenské techniky jako Praga V3S v několika různých úpravách, vozidla Tatra ale i pásový průzkumný BVP v označení Sněžka.Dále byl ke zhlédnutí polní tábor ČSLA s výstavou různých pěchotních zbraní a další technikou.

 

V budově č. 3 byla návštěvníkům představena výstava dalších pěchotních zbraní, modelů raketové techniky, radiostanic a spoustou jiných zajímavých věcí, čistě vojenského charakteru. Ke zhlédnutí tu byla i ubikace mužstva v také podobě, jak tomu bylo za dob 80. let minulého století. Na budově č. 1 byla ukázka výzbroje a výstroje německého Bundeswhru, která byla doplněna o odbornou přednášku k této tématice.

 

Jako atrakce pro děti byla v areálu APS určitě překážková dráha a možnost se projet v Praga V3S PLDvK.vz.53/59 takzvané Ještěrce. Samozřejmě se nezapomnělo i na skromné občerstvení v  menší kantýně a čepovaného piva.

 

Závěrem nutno dodat, že patří velký dík, jmenovitě pánům Machalovi, Hájkovi,  Slámečkovi, Malíkovi, Procházkovi a ostatním členům APS za odvedený velký kus práce. Díky těmto lidem se z APS pomalu stává to, co bylo již od začátku v plánu a to muzeum vojenské techniky pro veřejnost. Bohužel těžké začátky se nevyhnuly ani nám. Tak jim můžeme do budoucna jen popřát, aby jim zůstalo takové nasazení a zápal pro věc jako doteď.

 

Fotoreportáž je umístěna ve fotogalerii pod rokem 2010. Na fotografie se můžete podívat zde.